fotmar.com.pl

Fotografia slubna

Fotografia slubna

Fotografia slubna

Spośród najbardziej rozpowszechnionych dziedzin fotografii na szczególne uznanie zasługuje tak modna i mocno spopularyzowana fotografia ślubna. Jest to dziedzina, która stanowi bardzo duże wyzwanie dla fotografów, bo tak jak kiedyś ludzie głównie skupiali się na aspekcie wynajmu kamerzysty, który zmontuje ciekawy film z ich przyjęcia weselnego, tak teraz stawia się głównie na fotografie, jakie mają być pamiątką do albumu na resztę naszego życia. Warto zatem pamiętać o tym, że ten trend, jaki zaczął teraz masowo dominować wśród młodych par sprawia, że konsumenci szukający wykonawcy usług fotograficznych są wraz z biegiem czasu coraz bardziej wybredni, jeżeli chodzi o zakres działania wynajmowanych przez nich specjalistów.

Generalnie mowa tu zwłaszcza nie tylko o samej jakości zdjęć, co w głównej mierze o aspekcie na przykład wyboru stosownej dla młodych małżonków sesji plenerowej. Musimy pamiętać, że to ma być tylko nasza chwila, zatem niech te zdjęcia będą idealnie dostosowane stricte do naszych potrzeb oraz preferencji a także naszego gustu. I tak warto wymienić wiele rozlicznych rodzajów fotografii. Spośród najbardziej charakterystycznych odłamów fotografii ślubnej warta wyszczególnienia jest fotografia reportażowa. Jest to dzisiaj naprawdę prawdziwy hit. Ludzi przepadają za takimi niestandardowymi wizualizacjami i oprawami graficznymi. Jest to taki zamysł, że fotograf robiący zdjęcia jest przez cały dzień z para młodą.

Robi im różne ujęcia, w różnych sytuacjach, sceneriach i okoliczności. Pierwsze fotki są pstrykane już bladym świtem. Później fotograf towarzyszy pannie młodej wtedy, kiedy odwiedza fryzjera i kosmetyczkę, a następnie wędruje do pana młodego, który tez przyszykowuje się do ślubu. Następny krok to oczywiście przyjazd pary młodej pod kościół oraz samo przyjęcie weselne. Jest to bardzo ciekawa forma robienia zdjęć chociażby z tego względu, że mamy pamiątkę z każdego istotnego wydarzenia w danym dniu, nie tylko standardowo z przysięgi i kilku momentów na weselu. Ponadto nie zapominajmy też o precyzji robienia tych zdjęć, inne będzie zdjęcie zrobione przez koleżankę, która pomaga przywdziać pannie młodej sukienkę a inne przez zawodowego fotografa.

Z tych zdjęć robione są później pamiątkowe albumy. Jest to także świetna forma pamiątki nawet w ramach podziękowania dla gości. Niektórzy, aby zachować i utrwalić na zdjęciach wszelkie najistotniejsze momenty starają się wynająć dwóch fotografów czy skorzystać z rekomendowanej agencji fotograficznej, aby jeden z ekspertów cały dzień towarzyszył pannie młodej, drugi natomiast panu młodemu. Musimy też pamiętać, że jako fotografię ślubną określa się także fotografię studyjną. Jest to klasyczny wariant, w którym praktycznie każda para młoda bierze udział. Bo to z reguły standardowo wchodzi w skład usług fotograficznych. Jest to wejście do studia i robienie zdjęć przy odpowiednio ustawionym do tego oświetleniu, ale także biorąc pod uwagę obecność rozmaitych akcesoriów, atrybutów – kwiatów czy bukietu panny młodej, welonu, krawatu.

Ale i wielu innych, niestanowiących akcesoriów ubraniowych. Musimy pamiętać, że ten rodzaj zdjęć bardzo często jest robiony w trakcie przyjęcia weselnego. To oznacza, że niestety ale główni zainteresowani opuszczają bawiących się na weselu na moment i jadą na sesję. Wraz z tym klasycznym ujęciem zdjęć możliwe okazuje się też ujęcie plenerowe. Jest to wywiezienie pary młodej w nietypowe z reguły warunki i scenerię niestandardową, gdzie robione są zdjęcia. Jest obecnie trend, aby nie były to już jak niegdyś piękne miejsca typu parki czy zielone skwery ale przede wszystkim obiekty opustoszałe, pustostany, stare, zaniedbane miejsca i w ten sposób pokazywane jest i eksponowane piękno nowożeńców. Ich garderoby i wyszykowania.

Niektórzy decydują się też na to, aby sesja plenerowa była zrobiona w oparciu o wspólne pasje świeżo upieczonych małżonków. Mowa tu przede wszystkim o tym, aby zdecydować się na przykład na to, co łączy czy powiązało młodych. Może to być coś wracające do wspomnienia jak nowożeńcy poznali się, ale także i wiele rozlicznych akcesoriów, jakie wskazują na to wspomnienie. Niekiedy na plener wybiera się też ruiny starych zamków, miejsca zabytkowe, piękne scenerie obcowania z przyrodą, zamki, ogrody, parki, wodę i moty zachodu słońca.

Do tego dochodzą akcesoria, jakie mogą być niesamowicie silnie zróżnicowanymi atrybutami na przykład kapelusze, cygara, karty, parasolki i wiele, wiele innych.

– autor artykułu